Ćwiczenia po operacji serca

Czy będąc po operacji serca (zabieg CABG + LIMA-LAD, zamknięcie VSD szwem okrężnym, resekcja tętniaka koniuszka lewej komory, z plastyką lewej komory metodą Cooley) oraz po wszczepieniu kardiowertera defibrylatora, mogę chodzić z kijkami nordic walking? Gdzie mogłabym znaleźć zestawy ćwiczeń, aby utrzymać względnie dobrą kondycję fizyczną? Jakie mogę uprawiać sporty w moim przypadku? Pozdrawiam Regina

ponad rok temu

Witam,

Na podstawie przedstawionych informacji nie wyobrażam sobie, aby nie była Pani pod opieką kardiologa. On właśnie jest najwłaściwszą osobą do odpowiedzi na zadane tu pytanie. Wszystko zależy od ogólnego stanu Pani zdrowia. Nie sposób go ocenić bez szczegółowego wywiadu, badania lekarskiego oraz wykonania badań dodatkowych.

Pozdrawiam