Rokowania po zawale serca u pięćdziesięcioośmiolatka

Zawał serca bez przetrwałego uniesienia odcinka st. powikłany nzk w mechanizmie vf leczony pierwotną angioplastyką gałęzi okalającej z inplantacją stentu bsm. Tachykardia zatokowa 115/min. os pośrednia, obniżenie odcinka st. w 1, avl, v2-v6. Rytm zatokowy 88/min. os. pośrednia, obniż. odcinka st. w 2, avf, v6 do 1 mm, cechy przerostu lewej komory. Koronarografia lewej tętnicy wieńców. Pień bez zwężeń. Galz przednia zstępująca w segmencie proksymalnym zwężenie 75% oddają ko do ptw Galz okalająca proksymalnie niedrożna z cechami skrzepliny z ko pokazują się 2 gałęzie marginalne. Koronarografia prawej tętnicy wieńcowej. Zamknięta w segmencie środkowym pokazuje się KO od LTW. Wykonana jednoczasowa angioplastyka gałęzi okalającej z implantacją 2 stentów. Cholesterol całkowity 229 mg/dl Chol-hdl 79,3mg/dl Trojglicerydy 87 mg/dl Chol-ldl 132 mg/dl

To są wyniki mojego taty - 58 lat. Chciałabym wiedzieć jakie są rokowania. Widziałam jak umiera, traci oddech, nie było krążenia. Po 30 sekundach rozpoczęłam masaż serca. Bez sztucznego oddychania. Po 2 min. była już erka. Wdrożyli leki. Masaż serca, sztuczne oddychanie, podczas migotania przedsionków 4 razy strzelali defibrylatorem. Powrócił spontaniczny oddech. Trwało to około 30 min. O 11 zabrali go do szpitala, a ok. 13 dowiedziałam się, że jest już przytomny. Po 3 dniach ku mojemu przerażeniu został wypisany. Chciałabym się zapytać, jakie mogą być rokowania. Dodam, że tato został zakwalifikowany na by-passy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zawał serca?

Około 300 Polaków dziennie doświadcza zawału serca. Aby lepiej zrozumieć na czym polega, by móc się przed nim chronić, warto wysłuchać prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Wyjaśnia, co może wywołać zawał serca oraz jak wygląda późniejsze leczenie.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Odnośnie rokowań taty oraz jego aktualnego stanu należy porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Niemożliwa jest ocena na podstawie wyników badań, bez uzupełnienia wywiadu i oceny stanu somatycznego na podstawie badania fizykalnego. Z dokumentacji wynika, że u taty doszło do zatrzymania krążenia w mechanizmie migotania komór. Warto zwrócić uwagę, że po zatrzymaniu krążenia w mechanizmie migotanie komór (VF) wskazane jest wszczepienie kardiowertera - defibrylatora jako prewencji wtórnej powtórzenia takiego incydentu. Proponuję udać się do kardiologa i omówić wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty