Cxy mogę uzupełnić jakoś te hormony?

Dzień dobry, mam 48 lat i od najwcześniejszych lat zmagam się z migreną. Jednak w ciągu ostatnich 2 lat zauważyłam, że ma ona związek z miesiączką. Pojawiają się na około 2 dni przed okresem, bywa też w czasie jego trwania, chociaż to już rzadko. Rozumiem, że jest to związane z wahaniem hormonalnym, ale nie wiem, który z hormonów w tym czasie spada i czy można go uzupełnić w inny sposób niż farmakologicznie np ziołami lub dietą. Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam .

Większość pacjentek zaopatrza się w tym czasie w leki przeciwbólowe przynoszące poprawę- najczęściej tryptany i przyjmują je od razu po pierwszych symptomach rozwijającej się migreny. Leki są dostępne na receptę. Należy udać się do lekarza POZ.