Cykliczna bolesność i puchnięcie dziąsła

Witam,od kilku miesięcy co jakiś czas boli mnie z tyłu dziąsło.Mam wrażenie że jest spuchnięte ale nie czuje tam zeba.Boli mnie cały polik i węzły. co to moze byc?pozdrawiam,Agata

Witam,
Informacje podane przez Panią wymagają uzupełnienia. Z tyłu- domyślam się , że chodzi o okolicę za zębami, które Pani widzi.Jeśli tak, proszę sprawdzić czy nie ma Pani zatrzymanej w kości ósemki, która być może chce się jednak wyrznąć. Pomocne będzie zdjęcie pantomograficzne. Wniesie ono rownież informacje na temat innych zębów oraz ich okolicy.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała

Najlepiej udac się na wizytę kontrolną do stomatologa. Taki stan może być np. spowodowany zatrzymanym zębem, lub nagryzaniem zębem górnym na dolne dziąsło. Dobrze by było również wykonać rtg kontrolne tej okolicy w przypadku dalszych wątpliwości.