Cytologia grupa III a wskazania do stosowania globulek Betadine

witam W cytologii wyszła mi III grupa. Zrobiła badania z HCV ale jeszcze nie mam wyniku. Jestem zapisana na kolkoskopie i dostałam globulki Betadine. Czy globulki mogę wziąćś najpierw a potem badanie? Kolkoskopie mam na 7 styczeń a globulki mogę brać od 19 grudnia i mam je na 10 dni. A wyczytałam jeszcze że po jodzie i scyntygrafii się ich nie bierze a ja miałam podany jod a potem scyntygrafia w 2006r,? dziękuję za odpowiedź

witam,
Betadine nalezy przyjąć przed kolposkopią w wyznaczonym terminie.
Należy zachować ostrożność w przypadku pacjentów z problemami tarczycowymi - tu należałoby poinformować ginekologa, który wypisywał Pani globulki - on musi podjąć decyzję co do słuszności podania globulek.

pozdrawiam