Cytologia wykonywana w 8. tygodniu ciąży

Witam. w dniu dzisiejszym miałam robiona Cytologie. Jestem w 8tygodniu ciąży. Zauważyłam chwile później krwawienie. Czy to normalne? Czy cytologia w ciąży wykonywana jest tak samo jak w pozostałych przypadkach? Dodam, że wykonana była przy pomocy szczoteczki i doktor wspominała, że może pojawić się krwawienie. Czy to bezpieczne dla rozwoju dziecka?

Piotr Pilarski

Takie krwawienie, o ile jest niewielkie, to nic groźnego. Nie ma powodu do obaw.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie powodu do o awans. tak jak powiedział ginekolog takie krwawienie może wystąpić.