Czarny język u 6-miesięcznego dziecka

Dzisiaj odkryłam że moja 6 miesięczna córeczka ma czarny język. Nie na czubku ale bardziej u nasady. Ma już dwie jedynki na dole i swędzą ją dziąsła. do picia dostaje soczki z bobowity, herbatki owocowe też i czasami kubusia z wodą. Co może być przyczyną tego nalotu i powstania czarnego języka? I co to może być? Proszę o pomoc. Mieszkam w UK i tutejsi lekarze pewnie powiedzą że to normalne więc pomóżcie proszę. O czym może świadczyć czarny język u 6-miesięcznej córki? Czy istnieją jakieś domowe sposoby na to, żeby poradzić sobie z tym problemem czy konieczna jest w takim przypadku interwencja farmakologiczna? I czy czarny język może być objawem jakiejś groźnej choroby czy raczej nie ma powodu do niepokoju i taki objaw może wynikać po prostu z jakiegoś błędu w diecie czy innego błahego powodu? Z góry dziękuję za pomoc i informację. Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli dziecko nie brało ostatnio antybiotyków przyczyną może być niedobór wit. B12. Proszę koniecznie skonsultować się z pediatrą.