Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czarny wąsik u 15-latki

Cześć mam na imię Kasia, mam 15 lat i borykam się z problemem od 6 klasy podstawówki. Mój meszek pod nosem robi się czarny i wygląda tak jakbym miała wąsy jak facet. Każdy się ze mnie śmieje i nie wiem co robić ;c Nie chce chodzić do kosmetyczki i je usuwac laserowo, mechanicznie itd. Chce je usunąc domowymi sposobami ;c Błagam o pomoc ;c Pozdrawiam
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Witam!
Z problemem tego typu boryka się wiele dziewcząt, szczególnie w okresie dojrzewania. Pocieszające jest, że prawdopodobnie po ustaniu okresu burzy hormonalne nasilenie nieprzyjemnego objawu samoistnie się zmniejszy. Polecam artykuł na temat domowych sposobów walki z wąsikiem:
http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-wasik

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, niestety nie ma skutecznych domowych sposobów na usunięcie wąsika. Laser jest tu najskuteczniejszy. 4-6 zabiegów rozwiąże problem. Szczerze polecam. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy