Czas podawania dziecku witaminy D3

jak długo podawac dziecku witamine D3

Lek. Marta Gryszkiewicz

W przypadku karmienia dziecka piersią witaminę D należy suplementować już od pierwszych dni życia dziecka . Witaminę D i K (łącznie) do ukończenia 3 miesiąca życia.
Następnie witamina ta powinna być podawana dziecku w miesiącach jesienno-zimowych (od października do maja), kiedy ekspozycja słoneczna jest niewystarczająca.
Jeśli dziecko jest karmione sztucznym mlekiem, zawiera ono odpowiednie dzienne dawki witaminy D i dodatkowa suplementacja nie jest zalecana.