Syrop Xyzal u dziecka z pokrzywką

Witam, mam pytanie. Jak długo 4-letnie dziecko, które ma pokrzywkę może brać syrop Xyzal? Obecnie bierze go 2 razy dziennie po 2,5 ml już od około 1,5 roku i zastanawiam się czy to nie za dużo. Wiem, że syrop Xyzal stosowany jest do leczenia alergicznego i stosuje się go długo, ale mimo wszystko mam poważne wątpliwości co do stosowania tego leku przez tak długi okres czasu. Czy syrop Xyzal faktycznie może być stosowany aż przez 1,5 roku i to 2 razy dziennie? Czy nie jest tak, że organizm 4-letniego dziecka uodpornił się już na ten preparat i on po prostu nie działa? I jeszcze jedna kwestia. Czy to możliwe, że po tak długim okresie przyjmowania dziecko jest już uzależnione od syropu Xyzal? Wiem, że wiele tego typu preparatów ma właściwości uzależniające i zastanawiam się czy w tym przypadku nie jest podobnie... Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam,
Xyzal to preparat przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Jeżeli będzie Pani planowała wykonanie testów alergicznych u dziecka proszę odstawić syrop na 3-4 dni przed badaniem.Co 2-3miesiące można próbować odstawić na kilka dni by zweryfikowac czy stosowanie jest nadal konieczne.