Czego objawem jest obrzęk oka, który nacieka?

Od półtora miesiąca odbijam się od drzwi do drzwi w zasadzie bez większego skutku, przeważnie słyszę odwiedź " niestety to nie moja działka, musi Panni próbować gdzieś indziej" (shake Pierwszy objaw małą opuchlizna prawej skroni, która powiększała się przez kilka dni, zeszła na prawą górną powiekę, potem dolną - pierwsza diagnoza alergiczne obrzęk Qunkiego, dostałam leki, potem ich większa dawkę niestety mimo końskich dawek sterydów obrzęk minimalnie zmniejszał się a nie spektakularnie cofał, po około 7-10 dniach obrzęk wrócił mimo zażywania leków i przeniósł się też na lewa stronę - ta sama ścieżka skroń -> górna powieka -> dolna powieka a z prawej powrócił do swoich rozmiarów. Znowu większa dawka leków, zmiana przeciwhistaminowych. Potem znowu powtórka tylko z lewej strony skron->górna powieka->dolna-> policzek aż do linii żuchwy Od półtora tygodnia zaczęły pojawiać się taki "grudki" "kuleczki" podskórne na twarzy na brodzie, kościach policzkowych, policzku(dolne 2/3)k. Na brodzie dosyć znaczne - zwłaszcza pod brodą wg lekarza - zatrzymanie ody w organizmie spowodowane zażywaniem sterydów(było to po niecałym miesiącu ich zażywania). Koniec konców efekt ten sam opuchnięta twarz ale idąca od brody -> policzki -> kości policzkowe -> dolina lez(lewa strona). Alergolog(jedyny lekarz który próbuje) cokolwiek powoli rozkłada ręce bo obrzęk ten nie reaguje tak jak powinien na leki, jedynie przy dawce 60 mg Encotronu delikatnie się zmniejsza ale także bardzo powoli, chociaż tez potrafi przy tej samej dawce leku pojawić się(tzn nacieka powoli kilka dni) Byłam u: internisty x3 alegrologa x2 urologa ginekologa okulisty Badanie Morfologia, OB, CRP - ok tarczycowe (FT4, FT3,TSH) - ok wątrobowe( GGTP, ALAT, ASPAT, Biluribina) - ok cholesterol - ok mocz - ok proteinogram - ok kolejne badanie morfologia w rozmazie ręcznym(C55) - niewielkie odchylenia(badania robione po blisko 3 tygodniach zażywania rożnych leków) leukocyty 14,39 (norma 4-10) neurocyty 77,1 (40-70) limfocyty 17,9 (20-45) mikroskopowa ocena rozmazu krwi (c32) granulocyty objet.podzielone 82% (40-70) limfocyty 16%(20-45) pozatym TK głowy z kontrastem - ok prześwietlenie płuc - ok usg jamy brzusznej usg tarczycy - ok Leki zażywane międzyczasie Augumentin 1g Encorton od 60 mg do 5 Telfexo 180 mg Rupafin 10 mg Singular 10 mg Clatra 20 mg Flonidan 10 mg Controloc 20 mg osłonowo Probiotyk osłonowo do antybityku Nie mam żadnego zaczerwienia, rumienia, swędzenia, temperatury, nic mnie nie ugryzło, nie wyjeżdżałam w jakieś odległe zakątki świata objawem jest tylko obrzęk twarzy naciekający z reguły 3-4 dni. Każdorazowy na końcu w okolicy oczu, wyglądam jakby mnie ktoś regularnie bił. Do których drzwi powinnam jeszcze zapukać ?

Witam. Jedyne co można doradzić to to że leukozytoza 14000 wskazuje na bakteryjne tło choroby granulocyty 82 %. Oczywiście wynik po sterydach i antybiotykach i jeszcze pewnie po czyś tam.Objawy wyglądająna naczynioruchowy obrzęk Quinkego.Ważny jest wywiad czyli co Pani jadła,co Pani zażywała np aspirynę półtora miesiaca temu. wywiad ukierunkuje prawidłową diagnozę. Pozdrawiam serdecznie