Czego używać do pielęgnacji mojej skóry?

Witam. Od kilku lat zmierzam się z zapaleniem mieszków włosowych na twarzy. Po rocznym leczeniu przez dermatologa Izotekiem, wciąż na mojej skórze pojawiają się charakterystyczne bąbelki wypełnione płynem surowicznym. Zrobiłam wysiew z tych zmian, okazalo się, że jest w nich jakiś obcy gronkowiec złocisty. Dowiedziałam się, że w pielęgnacji takiej skóry, należy ograniczyć emolienty (oleje roślinne, glikol, gliceryna itp.), więc czego używać do pielęgnacji? Jakiego kremu, toniku czy żelu? Teraz wszystko ma w składzie glicerynę, glikol, oleje.. Proszę o pomoc i wskazówkę jak pozbyć się tych krost z mojej twarzy!! :( Dziękuję

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.