Czerwienienie twarzy po wypiciu alkoholu, wysokie ciśnienie i stan po zapaleniu układu moczowego

Mam 55 lat.W ciagu ostatnich dwoch tygodni zdarzylo mi sie dwa razy pic alkohol. Za kazdym razem moja twarz stawala sie czerwona.Cisnienie obecnie wynosi 140/110.W ostatnim czasie mialem problemy z ukladem moczowym.Prawdopodobnie bylo to zapalenie.Czasem miewam pieczenie w klatce piersiowej i ciezszy oddech.Jak mam postepowac?Jakie zrobic badania?Do jakiego specjalisty udac sie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Czerwienie się twarzy po alkoholu może występować na skutek patologicznej reakcji organizmu na tą "toksynę", następnym razem gdy tak się stanie proponuję przyjąć rozpuszczone wapno, powinno pomóc, ten objaw może też z czasem samoistnie ustąpić. Z pozostałymi objawami radzę udać się do swojego lekarza rodzinnego, który po dokładnym wywiadzie i badaniu będzie mógł Pana skierować do innych specjalistów. Pieczenie w klatce piersiowej może być np objawem choroby refluksowej.
Pozdrawiam