Czerwona plama na skórze penisa

Witam! Od kilku miesięcy borykam się ze strasznie uporczywym i wstydliwym problemem, mianowicie na skórze pod żołędziem pojawiła się czerwona plama, wymiary ok. 2x4 cm, jeśli tego w jakikolwiek sposób nie podrażnię to nic się nie dzieje, jednak jeśli mocniej dotknę, czy też przy zwodzie jak się skóra ociera o bokserki, wtedy zaczyna się swędzenie. Skóra jest czerwona, czasem nawet jak bardzo podrażnię lekko tak jakby puchnie, często się łuszczy. Znajdę na to jakąś maść? Proszę o pomoc!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji najbardziej prawdopodobną jest infekcja grzybicza, w celu leczenia spróbować można użyć miejscowo dostępnej bez recepty maści z klotrimazolem, jednak, jeżeli problem będzie się nasilał, to wskazane będzie skonsultowanie się z dermatologiem.