Czerwone krostki na penisie - co to takiego i jak leczyć?

Witam, mam następujący problem. Uprawiałem seks i po około 4/5 dniach (nie jestem dokładnie pewien) wyskoczyły mi dwie czerwone krostki obok siebie na środku trzonu penisa u jego podstawy (część której nie zakryła prezerwatywa). Byłem przekonany, że to półpasiec, ponieważ około 6 lat temu miałem półpasiec i wyglądało to podobnie, tyle że nie na penisie. Krostki wycisnąłem, wypłynęła z nich przezroczysta ciecz, było to dość bolesne. Jednak po jakimś czasie wyskoczyła mi kolejna czerwona krostka od dołu penisa (tamte dwie były od góry). Ją też wycisnąłem i nie pojawiło się ich więcej, jednak nie jestem pewien co to było. Na jakimś forum wyczytałem, że mogła to być opryszczka. Proszę o pomoc. Stresuje mnie ta niepewność.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową, tak więc infekcja jest możliwa chociaż raczej mało prawdopodobna z powodu stosowanego zabezpieczenia. Rzeczywiście zmiany występujące w przebiegu choroby mogą przypominać opisane przez Pana objawy.
Infekcja półpaścem rzadko występuje ponownie, a lokalizacja raczej wykluczą tę możliwość.
Zmiany mogą wynikać z podrażnienia i nadwrażliwości na stosowane prezerwatywy - natomiast zwykle również zmiany te mają nieco inny charakter i lokalizację.

Konieczne jest niestety obejrzenie zmian, na tej podstawie możliwe będzie postawienie rozpoznania i ewentualne włączenie leczenia. Zachęcam do wizyty u dermatologa.

Pozdrawiam