Czerwone krostki na wewnętrznej stronie dłoni i śródstopiu

Ok. 2 miesiące temu na wewnętrznej stronie dłoni i śródstopiu pojawiły sie czerwone krostki , ranki, strupki.Nie są ani bolesne ani swędzące.Mam stwierdzona cukrzycę 2 stopnia.Przyjmuję 1 x dziennie metformin 750mg.Od lekarza dermatologa w Szkocji dostałam hydrokortizon w maści.Zmiany na skórze jednak nie ustępują choć wydaje mi sie ,że również sie nie rozprzestrzeniają.Proszę o poradę.

Witam. Trudno wypowiedzieć się odnośnie przyczyny powstania zmian bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Najprawdopodobniej zmiany są wynikiem reakcji alergicznej. Proszę spróbować zaobserwować czy nie nasilają się np. pod wpływem niektórych kosmetyków.