Czerwone powieki i skóra wokół oczu

Witam. Mam 30 lat. Odżywiam się zdrowo i także wysypiam. Moim problemem są czerwone powieki i skóra wokół oczu, ponadto widoczne są żyłki także w tych miejscach. Stosowałam już różne żele i kremy pod oczy ale z marnym skutkiem. Czy to wskazuje na objawy jakieś choroby ? Jakie badania należy wykonać w tym zakresie ?

Nie podaje Pani czy chodzi o powieki dolne czy górne (obie?). Przyczyny mogą być różne ale żeby to stwierdzić trzeba Panią wypytać o parę rzeczy i przede wszystkim zobaczyć. Wizyta u lekarza wydaje się być więc nieunikniona. Może mieć Pani taką urodę a może jest to wynikiem choroby. Z tak skąpego opisu trudno jest cokolwiek wyrokować. Jeżeli jest Pani zdrowa to istnieją metody medycyny estetycznej aby ten defekt usunąć. Ale najpierw diagnoza.....