Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone rumieńce pojawiające się podczas mrozów i upału

Witam, w dni gorące i podczas mrozów, na twarzy (głównie policzki) pojawiają mi się czerwone rumieńce. Jeszcze bardziej wypieki dają o sobie znać po myciu głowy, a dodam że jeszcze parę lat temu nic takiego nie było. Co to może być i jak z tym walczyć?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Może to świadczyć o nadreaktywności skóry. Dokładne badanie u dermatologa wykaże, czy to rozszerzenie naczyń, czy np. trądzik różowaty.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Dokładnie z opisu wynika,że mamy problem z naczyniami lub trądzikiem różowatym, bez konsultacji dermatologicznej tego nie stwierdzimy w 100%.Zazwyczaj terapia leczenia polega na stosowania leków doustnych, do smarowania na skórę,dodatkowo można wykonać peeling migdałowy oraz zabieg laserowy IPL na wyciszenie naczyń. Warto również aby lekarz dobrał nam odpowiednie preparaty do pielegnacji cery.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy