Czerwone zmiany skórne na twarzy i rękach

Witam mam pytanie mój syn przez ostatnie 2 dni dostał jakieś uczulenie najpierw na twarzy wyszedł czerwony plac i w środku bąbel po 20min,zginęło i wyszło na dłoniach.A na drugi dzień miał wysypane obie ręce wyglądał jakby ktoś go wrzątkiem polał proszę o szybkom odp.Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tak, opisywane objawy mogą świadczyć o uczuleniu, zwłaszcza, jeżeli w ostatnich dniach był wprowadzony nowy pokarm, nowy środek czystości itp. Jeżeli objawy Panią niepokoją, albo dodatkowo pojawiają się oznaki infekcji (głównie gorączka), to należy zgłosić się z dzieckiem do pediatry.