Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częsta erekcja u 14-latka

Witam Moj syn ma 14 lat i ma czesto erekcje . Zauwazylam to na basenie . I mam pyt. Czy to wina wieku czy jego osobowosci ? I czy sa jakies cwiczenia lub proszki na ten problem ?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Dzień dobry!

Opisana przez Pana sytuacja nie jest niczyją "winą" ani "problemem", ale objawem zdrowia i prawidłowego rozwoju psychoseksualnego syna. Większość dojrzewających chłopców miewa mimowolne erekcje w ciągu dnia. Często jest to dla nich krępujące i kłopotliwe, np. obawiają się, że rówieśnicy zauważą wzwód i stanie się to powodem żartów. Dlatego też warto, aby bliscy dorośli (rodzice, wychowawcy, opiekunowie, lekarz) w razie potrzeby dawali chłopcom znak, że nie dzieje się nic niepokojącego, nieprawidłowego, dziwnego czy niezdrowego. Również dorośli mężczyźni przez całe życie mają mimowolne erekcje nocne i poranne, co świadczy o ich zdrowiu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Częste wzwody u młodych to fizjologia. Bywa to krępujące, lepiej zakładać obcisłe slipki pod spodenkami kapielowymi.
Także w czasie snu występują wzwody u mężczyzn.
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry.

Czyżby syn przebywał non-stop na basenie? Na jakiej podstawie twierdzi Pan/Pani, że erekcje są za częste? Zarówno w wieku 14 lat, jak i odrobinę wcześniejszym (późniejszym również) erekcja u dorastającego nastolatka jest czymś normalnym, by nie powiedzieć - oczywistym. Bardziej zastanawiające i równocześnie niepokojące jest, dlaczego Pan/Pani uważa to za niepokojący objaw, który dodatkowo chce Pan/Pani zniwelować przy użyciu ćwiczeń i proszków.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy