Częste biegunki i potrzeba wypróżnienia po posiłku

Witam. Mam 21 lat. Od lutego mam co jakiś czas biegunki, trwa to zwykle parę dni i po każdym posiłku muszę iść do toalety. Jem wtedy ponad normę, bo nie mogę się najeść do końca i mimo że wtedy jem dużo i kalorycznie to moja waga się nie zwiększa, a nieraz nawet spada. Dziwi mnie to, że spalam tyle kalorii ponad zapotrzebowanie. Do tego po każdym obfitszym posiłku mam bardzo wysoki puls i serce bije mi jak oszalałe. Robiłam badania na cukier i TSH oba wyniki są w normie. Jaka może być przyczyna?

Aleksander Ropielewski

Należy zgłosić się do gastrologa, przycyzn może być wiele jak np. infekcja pasożytnicza, netolerancja składnikó pokarmowych lub choroba jelit. Nie ma nic dizwnego w utracie wagi mimo zwiększenia spożywanych kalorii ponieważ z powodu biegunki pokarm nie jest przyswajany.