Częste krwawienie, czemu tak jest?

Witam,
mój problem dotyczy częstego krwawienia. Ostatnio co 2 tygodnie lub co tydzień krwawię, mam miesiączkę. Byłam u ginekologa i powiedział, że może to być ciąża pozamaciczna, kazał zrobić test ciążowy. Zrobiłam go 2 razy i wynik był ujemny, brak ciąży. Na kolejnej wizycie lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, nic nie wspomniał więcej. Podczas wizyt lekarz nie badał mnie, ani nie dał żadnego skierowania na badanie czy usg. Na dodatek dość często boli mnie brzuch, mam skurcze jajników, 2 lata temu miałam polipy, ale zostały wyleczone, w ten czas okazało się, że mam też endometrium i tyłozgięcie macicy.
Chciałabym się poradzić i mniej więcej dowiedzieć się co mam robić i co mi dolega?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Witam serdecznie,

Częste miesiączki mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Należą do nich m.in. zaburzenia hormonalne, zapalenie przydatków czyli macicy, jajników lub jajowodów.
Najprawdopodobniej ginekolog rozpoznał u Pani zaburzenia hormonalne dlatego otrzymała Pan i tabletki z żeńskimi hormonami płciowymi. Pozwoli to na uregulowanie cyklu. Natomiast gdyby przyczyną zaburzeń cyklu był stan zapalny konieczne jest leczenie antybiotykami.
Dlatego powinna mieć Pani wykonane badanie ginekologiczne.

Pozdrawiam