Rozregulowany cykl okresu?

Mam 19 lat. Współżyję z moim chłopakiem od 2 lat. Mój cykl to 29 dni i trwa 5 dni. Miałam okres 8.12.2010r trwał on 5 dni. Potem był okres 3.01.2011, ktory też trwał 5 dni. Między jednym a drugim było 27 dni, a teraz znów wystąpił (okres) 21.01.2011, który dalej trwa i jest obfity. Pomiędzy 2 a 3 było 18 dni różnicy.
Co się dzieje z moim organizmem? Czym to może być spowodowane? To wczesne krwawienie? Czy jestem w ciąży? Mogła u mnie wystąpić Plamienie implantacyjne?
Odpowiedzcie mi :(((

Witam serdecznie,

Skrócenie cyklu może być spowodowane np. zaburzeniami hormonalnymi, zapalniem przydatków czyli macicy, jajników lub jajowodów. W pierwszym przypadku leczenie polega na przyjmowaniu pigułek zawierających żeńskie hormony co umożliwia uregulowanie cyklu. Natomiast w przypadku zapalenia konieczna jest antybiotykoterapia.
Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Pozwoli to na postawienie rozpoznania oraz włączenie odpowiedniego leczenia.
Oczywiście należy wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie we własnym zakresie testu ciążowego.

Pozdrawiam