Częste miesiączki i tabletki antykoncepcyjne

Witam, mam problem ze zbyt częstymi miesiączkami, co 17-18 dni a ostatnio wystąpiła po 11. Ginekolog zapisał mi tabletki Vixpo, również w celu antykoncepcyjnym po czym kazał wziąć pierwsza tabletke jeszcze tego samego dnia, choć na ulotce pisze ze trzeba wziąć w pierwszym dniu cyklu lub 2-5. u mnie był to 11 dzień cyklu lecz zgodnie z zaleceniem zaczelam brac tabletki. czy chroniona przed ciążą będę od początku drugiego opakowania czy będę musiala zarzestac brania i rozpoczac na nowo od 1 dnia?

witam,
drugie opakowanie należy przyjąć bezpośrednio po pierwszym blistrze (24+4) bez żadnej przerwy.
Lekarz zalecił przyjęcie od razu ponieważ chce uregulować Pani cykle i wyznaczyć nowy rytm.
Będzie Pani odpowiednio chroniona od drugiego opakowania, ale prosze pamiętać że nigdy ochrona nie wynosi 100%