Częste pojawianie się opryszczki na ustach u 36-latki

Witam ;mam pytanie wyskakuje mi czesto opryszczka na ustach w tym tygodniu mialam dwie i teraz znowu nastepna ,moja lekarz twierdzi ze to nic takiego ,a ja mam pytanie jakie bafania zrobic zeby znalezc przyczyne

Przyczyną jest zainfekowanie organizmu wirusem opryszczki. Wirus uaktywnia się powodując zmiany skórne w typowych miejscach. Jest kilka metod zmniejszających częstość występowania zmian - przyjmowanie leku na receptę, unikanie infekcji i przeziębień, stosowanie przyprawy chilli.