Częste problemy żołądkowo-jelitowe przy tabletkach antykoncepcyjnych

Biorę tabletki antykoncepcyjne 24 4 i mam częste problemy żołądkowo-jelitowe. . Moje pytanie dotyczy tego co zrobić w sytuacji wymiotów? Czy jeśli np. połknę tabletkę 14 ze środy i przydarzą mi się wymioty przed upłynięciem 3 godzin od wzięcia pigułki, to mam wziąć 15-tą tabletkę ze czwartku czy jednak muszę zaopatrzyć się w zapasowe pudełko tabletek i wziąć tą z dnia 14-go? Co mam zrobić w sytuacji gdy nie mam takiego zapasowego opakowania i w najbliższym czasie nie mogę go zdobyć?

witam,
powinna Pani mieć zapasowy blister na tego typu sytuacje.
W innym wypadku powinna Pani przyjąć kolejną z obecnego blistra i neistety tym samym skróci Pani jednorazowo cykl do 27 dni