Częste wykonywanie biopsji a zezłośliwienie raka

Witam, Jestem mezczyzna, mam 31 lat. Podejrzewaja u mnie osteoblastom. Guz zajal 3 kregi szyjne. Przeszlem dwie biopsje skany CT i MRI. Material z pierwszej trafil do Komisji zajmujacej sie nowotworami kosci i niestety nie nadawal sie do odczytu. Druga biopsja byla bardzo bolesna. Czekam na potwierdzenie diagnozy juz pol roku. Czy czeste wykonywanie biopsji w moim przypadku moze zezlosiwic raka? Jakie jest rokowanie i leczenie? Czy to normalne ze po biopsjach nie wykonano u mnie CT lub MRI?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do rokowania i leczenia to bez potwierdzenia diagnozy nie mozna tego okreslic. Po to wykonuje sie te wszytskie badania. Nie ma konieczności wykonania badań obrazowych po biopsjach. Proszę kierować się zaleceniami lekarzy.