Częste wzdęcia u 37-latki

Mam częste wzdęcia, które szczególnie nasilają się gdy jestem w pracy. Żadne lekarstwa na tego typu dolegliwości nie pomagają. Nie zaobserwowalam również po jakich posiłkach dolegliwości się nasilają - nie ma prawidłowości. Jak mogę temu zaradzić?

Dzień dobry,

Proszę wprowadzić dietę łatwo strawną oraz wyeliminować gluten z diety.
Ponadto należ jeść posiłki o małej objętości.

Przyczyną wzdęć mogą być błędy dietetyczne - wskazana konsultacja z dietetykiem, a także siedząca praca przez co jelita są bardziej obciążone.

Pozdrawiam,
Aneta Kociołek