Częste zmęczenie, uczucie zimna i wyniki badań hormonów tarczycy

Witam, odczuwam często zmęczenie, ft4 jest u mnie na poziomie 13,41 (norma 12-22), ferrytyna 19,4 (norma 13-150), tsh 3,82 (norma 0,27-4,2), lekarz ani o nic nie pytał ani nie wyjaśnił, dlaczego teraz nie jest dobry czas starańia się o dziecko (prolaktynę mam 589,7 (norma 72-511) i mam problem z trądzikiem. Czy powinnam brać jakieś leki żeby uregulować hormony i nie czuć się taka zmęczona? Dermatolog rowniez powiedziala, ze mam przerzedzenia wlosow, jest mi ciagle zimno. Poproszę o wyjasnienie.

Aleksander Ropielewski

Mam za mało informacji, aby odnieść się do opini lekarza. Przycyzną wypadania włosów moga być poza zaburzeniami hormonalnymi niedobory składników odżywczych i mikroelementów. Sugeruję kontakt z endokrynologiem i dermatologiem.