Częsty kaszel i katar oraz burczący oddech u rocznego dziecka

Witam.córeczka ma rok i 3 mies. Od ukończenia roku (listopad2013)częstoma kaszel albo katar jak jesteśmy u dr jest osłuchowo ok a w nocy łapie ją atak kaszlu nie codziennie ale..i słychać taki niespokojny oddech nazywam to "kocim burczeniem"nasza dr nie stwierdza choroby mówi ze sezon grzewczy ale mnie niepokoi ten burczący oddech. Starszy synek 4lata nie ma takiego oddechu. Z nim mamy inny problem. Nie chce przyjmować zadnych leków. od razu ma odruch wymiotny i atak histerii. Proszę o rade.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel występujący u dziecka zdecydowanie może być związany z nadreaktywnością oskrzeli, która jest konsekwencją okresu grzewczego. Jeśli ma Pani jednak wątpliwości co do tej diagnozy, sugeruję konsultację z pulmonologiem dziecięcym.