Czy 7 tygodni po porodzie mogę być znowu w ciąży?

Jestem 7 tygodni po porodzie, córkę karmię regularnie piersią, czy mimo to mogłam zajść ponownie w ciążę (nie mam jeszcze miesiączki)?
Proszę o poradę.
anita

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Brak miesiączki w okresie okresie karmienia nie musi być objawem zapłodnienia, u większości kobiet podczas karmienia występuje laktacyjny brak miesiączki, krwawienie pojawia się dopiero pod koniec karmienia lub po ustaniu karmienia.
Z drugiej strony okres karmienia w żadnym wypadku nie jest okresem chroniącym w sposób pewny przed kolejną ciążą. Warto jednak wiedzieć, że do końca 6. tygodnia połogu poczęcie nie jest możliwe.
Redakcja abcZdrowie.pl