Czy Abilify może powodować takie objawy?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu przyjmuję lek abilify jest. Często wstaje rano i czuję się otępiała jak zombie. Odkąd go biorę to jestem taka obojętna na wszystko. Dodatkowo mało jem a widzę że tyje Czy ten lek może mieć wpływ na te kwestię?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Abilify (aripiprazol) jest lekiem przeciwpsychotycznym stosowanym w leczeniu schizofrenii, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych i niektórych rodzajów depresji.

Objawy zaś, które Pani opisuje, podczas stosowania leku Abilify są dosyć powszechne. U Pani pojawiły się zaburzenia łaknienia oraz uczucie otępienia. Wydaje się, że aby stwierdzić czy to faktycznie ten lek jest przyczyną takiego stanu rzeczy, konieczna może być dłuższa obserwacja poparta konsultacją lekarską. Na ten moment może Pani jeszcze odnieść się do ulotki informacyjnej, aby potwierdzić swoje przypuszczenia.

Niemniej... koniecznie musi Pani skontaktować się ze swoim lekarzem, aby ewentualnie zmienić dawkowanie leku albo w ogóle preparat na inny. Zachęcamy zatem do podjęcia konsultacji.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/abilify-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/epizod-maniakalny

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-odzywiania-rodzaje-przyczyny-objawy-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.