Czy afty pojawiają się przy obniżonej odporności?

Dzień dobry. Stresowałam się pół roku, później zaczeły mi się pojawiać afty co miesiąc ale praktycznie zawsze równo tydzień przed miesiączką a zaczeło się o tego że bardzo mocno podrażniłam sobie dziąsło. Wiem że to przez obniżona odporność ale dlaczego wcześniej przed podrażnieniem się nie pojawiały tylko po tym się zaczeło i dlaczego pojawiają się na tydzień przed miesiączką?

Dzień dobry. Narażenie na stresory, które stanowią dla nas bardzo duże obciążenie może wpływać na ogólny stan zdrowia fizycznego, również na obniżenie układu odporności. Warto zregenerować się skupiając wokół przyczyn, czyli w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Może doraźne wsparcie psychologa w zakresie podniesienia kompetencji w radzeniu sobie ze stresem byłoby wskazane, aby odzyskała Pani równowagę psychofizyczną. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/