Czy Amotaks można rozkruszyć?

Mam pytanie czy Amotaks można rozkruszyć, mam problemy z połykaniem dużych proszków.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety zgodnie z zaleceniami producenta nie można rozgryzać ani rozkruszać tabletek Amotaks, a jedynie przedzielić je na pół, tak jak wskazuje na to linia na tabletce. Jeżeli mimo to nie będzie Pani w stanie połknąć tabletki, proszę skontaktować się niezwłocznie z lekarzem, by przepisał Pani antybiotyk w formie zawiesiny – to powinno rozwiązać problem.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-przyjmowac-antybiotyki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.