Czy Anafranil jest niebezpieczny dla ciąży?

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży . Od niedawna biorę lek antydepresyjny Anafranil . Psychiatra zaznaczył ,żeby starać się unikać zajścia w ciążę ,lecz dowiedziałam się o ciąży niedawno . Biorąc te tabletki nie wiedziałam ,że już jestem w ciąży . Te tabletki bardzo mnie uspokajają i dzięki nim w miarę funkcjonuje . Umówiona mam wizytę na 5 kwietnia ,lecz nie jestem pewna czy mogę je aktualnie brać . Biorę 3 razy dziennie . Czy ten lek ma wpływ na przebieg ciąży ? Pozdrawiam

Kategoria C - w badaniach na zwierzętach wykazuje działanie toksyczne, brak badań w populacji ludzkiej. Proszę skontaktować się z psychiatrą: lek można stosować jedynie, gdy korzyści z leczenia przewyższają ewentualne ryzyko. Wskazana modyfikacja leczenia.