Czy ten lek faktycznie może być tak szkodliwy?

Jestem w ciąży 24tc, brałam anafranil do 6tc ale od 15tc dostałam potwornej depresji. LEKARZ przepisał mi znowu ten anafranil ale bez przkonania i z wyrzutem jakbym celowo chciała zrobić krzywdę dziecku. Czy może mi ktoś powiedzieć czy ten lek faktycznie nie jest aż tak szkodliwy, czy jednak powinnam się udać do innego lekarza?

Witam! Faktycznie w ciąży nie powinno się przyjmować nawet najnowocześniejszych leków p/depresyjnych, gdyż mogą mieć wpływ na rozwój płodu i mogą powodować zmiany rozwojowe. Badań z tymi lekami na ciężarnych kobietach nikt nie robił (w cywilizowanych krajach), jednak badania na ciężarnych samicach zwierząt doświadczalnych potwierdziły możliwość wyżej opisanego działania. Można je zlecić, jeżeli spodziewane korzyści są większe od zagrożenia. Jednak chcę zaznaczyć, że oprócz leczenia farmakologicznego są jeszcze inne sposoby leczenia depresji. Życzę powodzenia i rozwagi W. Łuczkowski.