Czy antykoncepcja awaryjna przyjęta po owulacji zapobiegnie ciąży?

Witam, od 3 mc mam nieco krótsze cykle, były 28 dni a są 25 dni. W 11 dc kochałam się z mężem, zabezpieczenie zawiodło, w 12 dc bolał mnie brzuch jak przy owulacji od rana, ok 13 wzięłam ellaone, ból brzucha ustąpił, następnego dnia pojawiły się białe upławy i ból podbrzusza. Obawiam się że wzięłam tabletkę już po owulacji? Nie mogę znaleźć informacji czy ellaone wzięta ewentualnie po owu też zapobiegnie ciąży? Czy w ogóle wzięcie jej nie miało sensu a ciąża jak i bez ella będzie albo nie będzie. Mam już 2 dzieci wiem jak zachodzi się w ciążę zgodnie z planem

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzirc