Czy aparat ktg może pokazywać tętno matki, gdy nie wyczuwa tętna dziecka?

urodziłam martwe dziecko, jak byłam przyjmowana na oddział przed planowanym cc na dzień kolejny to na oddziale podłączono mnie pod ktg które najpierw dawało sygnały bicia serca a następnie pokazywało 3 kropki, potem podłączono mnie pod kolejne ktg i tez chwile było słychać bicie serca, a później znowu zadnych odgłosów z maszyny, położne mówiły ze to moje tętno było,potem usg pokazało ze serce Kasi nie bije, mam pytanie czy aparat ktg może pokazywać tętno matki gdy nie wyczuwa tętna dziecka?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej jest to możliwe nawet w sytuacji gdy serce dziecka bije.