Czy astma może wpływać na potencję?

Mój partner ma 24 lata. Choruje na astmę, stosuje leki wziewne, ale niestety jednocześnie pali papierosy. Od jakiegoś czasu partner stracił ochotę na sex. A wcześniej był bardzo aktywny. Teraz nawet jeśli dojdzie do stosunku to nie wykazuje się tak jak kiedyś, szybciej się meczy i ma trudności z "dojściem". Nie wiem co robić, bo to dość wstydliwy problem. Gdzie powinien się udać mój partner?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Astma jest przewlekłym procesem zapalnym dróg oddechowych. Objawia się wieloma dolegliwościami. Trudno jest bez wyników badań i możliwości zbadania Twojego chłopaka ocenić, jaki wpływ ma choroba na życie seksualne partnera. Na pewno palenie papierosów nie poprawia jego wydolności oddechowej.

Warto podkreślić, że przez pojęcie potencji określa się zdolność do erekcji i orgazmu. Z tego co opisujesz problem nie leży po tej stronie.

Sugerowałabym porozmawiać z partnerem na temat swoich spostrzeżeń. Być może do łóżka wkradła się nuda i warto urozmaicić pożycie. Niechęć do zbliżeń może być także spowodowana osłabieniem tolerancji wysiłku, ale to może ocenić jedynie lekarz prowadzący partnera.

Pozdrawiam