Czy b-HCG może jeszcze się podwyższyć?

Dzień dobry, mam 25 lat od roku staramy się z mężem o dziecko. Mam nieregularne cykle trwające 3 dni (plus 2 dni przed i 2 po brązowe plamienia). Ten cykl miałam monitorowany przez ginekologa -21.06 dostałam okres -między czasie brałam clostybegyt -5.07 dostałam zastrzyk pregnyl 500 (miałam 3 pęcherzyki) -8.07 miałam płyn owulacyjny -20.07 dostałam tak jakby okres (1,5 dnia czarnej krwi plus 1 dzień plamienia na brązowo) -24.07 zrobiłam test na bete hcg która wynosiła 2,3 (wiem że to nie oznacza ciąży) Ale warto powtórzyć bete i jest jakaś możliwość że wzrośnie, czy nie ma to już sensu? -

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej w pytaniu można przypuszczać, że to nie ciąża, ponieważ poziom b-HCG jest bardzo niski. Dodatkowo dostała Pani miesiączkę, więc można się spodziewać, że nie zaszła Pani w ciążę. Niemniej jednak może za kilka dni warto wykonać powtórne oznaczenie b-HCG, aby to ostatecznie potwierdzić. Dobrze, że już Pani miała monitoring cyklu. Na pewno wyniki badań dostarczyły lekarzowi sporo informacji, które pomogą podjąć kolejne etapy leczenia. Starania o ciążę od roku nie są jeszcze bardzo długim okresem, ponieważ w medycynie stosuje się zasadę, że do roku nie należy wykonywać dodatkowych badań w przypadku braku ciąży. Dopiero po tym czasie lekarze zalecają wstępną diagnostykę w kierunku różnych zaburzeń. Z tego też względu warto podejść do tego tematu na spokojnie, ponieważ stres, kierunkowanie swoich myśli tylko na ten temat może dodatkowo opóźniać poczęcie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/10-zaskakujacych-sposobow-zeby-zajsc-w-ciaze

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.