Kiedy najlepiej wykonać próbę ciążową?
Witam . Mam pytanie od 9.02 do 13.02 miałam okres z domieszką koloru brązowego. Następnie 12 marca pojawił sie krótszy okres trwał od 12.03 do 14.03 i 22.03-24.03 dostałam nieduże plamienie (kilka kropel co kilka godzin)z dróg rodnych ... Ale o zabarwieniu czerwono brązowym . USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości. 3dni przed okresem i 3dni po okresie współżyłam z partnerem.Zastanawiam się czy to plamienie bylo owulacyjne czy też implantacyjne. Bete HCG zrobię później ale najpierw chciałabym wykonać test ciążowy.po jakim czasie powinnam uzyskac wynik. I jakiego rodzaju plamienie mogło to być? na USG narazie nic nie widac. Ile czasu od plamienia najlepiej wykonać test ?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
najprawdopodobniej plamienie, które pojawiło się u Pani 22.03.2023, było związane ze zbliżającym się terminem owulacji, który przy założeniu, że Pani cykle są regularne i trwają około 30 dni, powinien przypaść na 26.03.2023. Jest to spowodowane dość gwałtownym spadkiem estrogenów tuż przed jajeczkowaniem.
Niestety należy mieć świadomość, że jakikolwiek stosunek odbyty bez zabezpieczenia, w każdym przypadku niesie ryzyko zapłodnienia. U Pani do zbliżenia doszło teoretycznie podczas dni niepłodnych, jednak nie należy się przy tym ściśle upierać, gdyż zawsze może dojść do niespodziewanych zaburzeń cyklu.
W związku z powyższym warto byłoby wykonać test ciążowy, który da wiarygodne wyniki dopiero w dniu spodziewanej następnej miesiączki, czyli około 11.04.2023.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy
https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-test-ciazowy
https://portal.abczdrowie.pl/pozytywny-wynik-testu-ciazowego
https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy
https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy