Dość liczne zagęszczenia gruczołowo-włókniste w obu piersiach

Moja babcia ma 85 lat. Z USG piersi wynika, że ma dość liczne zagęszczenia gruczołowo-włókniste w obu piersiach, widoczne są torbiele. W lewej przyotoczkowo widoczna jest torbiel 5 mm. Obwodowo, na pograniczu kw zewnętrznych w piersi prawej, widoczna nieregularna hypoechocheniczna zmiana o średnicy około 23 mm - do diagnostyki hist-pat. Brodawka w sutkowa w piersi prawej wciągnięta. W dołach pachowych widoczne są pojedyncze, o typowej budowie, węzły chłonne o wymiarach do 9 x 5 mm. Co ma zrobić, czy zdecydować się na operację w jej wieku, czy taka operacja jest niebezpieczna? Jej serce jest słabe. Jak kobiety się czują po takiej operacji? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Hypoechogeniczna zmiana w badaniu USG zawsze powinna zostać przebadana histo-patologicznie. Tylko takie badanie daje jednoznaczne rozpoznanie. W przypadku stwierdzenia zmiany nowotworowej nastąpi kwalifikacja do odpowiedniego leczenia. W tej chwili trudno powiedzieć, które leczenie zostanie wybrane. Na pewno znaczna niewydolność krążenia może być czynnikiem mającym wpływ na wybranie metody leczenia.
Mastektomia jest różnie znoszona przez pacjentki. Jest to poważna operacja, ale jest jedną z form leczenia z założeniem radykalności co pozwala zwiększyć szanse wyleczenia.
Proponuję zasięgnąć dokładnych informacji o sytuacji Pani babci i możliwościach leczenia u lekarza prowadzącego.

Redakcja abcZdrowie.pl