Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy badani rezonansem magnetycznym może mieć wpływ na nasienie?

Witam, mój mąż miał badanie rezonansu magnetycznego odcinka lędzwiowego kręgosłupa. Staramy się o dziecko. Czy takie badanie może źle wpłynąć na nasienie lub spowodować jakieś wady plemników? Czy powinno się po badaniu odczekać jakiś czas?
KOBIETA, 24 LAT 7 miesięcy temu

Planowanie ciąży a palenie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym, pozostającym bez wpływu na człowieka – nie powoduje także uszkodzeń plemników i nie wpływa w żaden sposób na układ rozrodczy czy płodność. Dlatego też nie musi się Pani obawiać ani odkładać na później planów związanych z potomstwem.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o badaniu i bezpieczeństwie MRI traktuje ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/czy-rezonans-magnetyczny-jest-bezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy