Czy badanie przepływu cewkowego może być wykonane?

Dzień dobry. Córka (4 lata) ma mieć za tydzień robiony przeplyw cewkowy. Teraz dostała antybiotyk na ucho Augumentin ES. Ma ponad to jeszcze tylko katar. Czy badanie przepływu cewkowego może być wykonane czy powinnam przełożyć? Czy brany antybiotyk ma wplyw na oddawanie przez córkę moczu np. wpływa na częstość lub ilość jego oddawania?
KOBIETA, 13 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przepływ cewkowy to badanie, które polega na pomiarze prędkości przepływu moczu przez cewkę moczową. Badanie to jest wykonywane w celu oceny funkcji dróg moczowych i może być ważne w przypadku podejrzenia zaburzeń w tym obszarze.

Jeśli córka nadal ma tylko katar i nie ma żadnych innych objawów, takich jak gorączka lub ból brzucha, to raczej nie ma potrzeby przełożenia badania. Jeśli jednak wystąpią dodatkowe objawy lub istnieją jakiekolwiek wątpliwości, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym przed przystąpieniem do badania.

Więcej informacji o tym badaniu znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-urodynamiczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.