Czy badanie USG jamy brzusznej będzie w stanie ocenić żołądek i jelita?

Witam. Mam pytanie o dziecko 3,5 roku , które tydzien temu wymiotowalo , nawet herbata przez 2 dni (niedziela i poniedziałek) a od wtorku do teraz ma biegunkę , nawet po mleku i w kale są niestrawione resztki jedzenia , oraz trochę jest zielonego koloru w kalendarzu i bardzo śmierdzi. Pediatra nic nie widzi w tym , ani nie zleca badań. Co to może być ?? Czy badanie USG jamy brzusznej bedzie w stanie ocenić żołądek i jelita ?? Może to jest jakaś choroba , czy infekcja ?? Proszę o pomoc. Dziekuj

to jeszcze infekcja w jelitach sytuacja się długo normuje u takiego dziecka. załączam diclofor 30 2x1 saszetka 7 dni enterol 2x1 saszetka 5.dni