Czy bardzo bolesne jest pobranie takiego fragmentu kości?

Mam ubytek prawej kości bocznej nosa.Potrzebne jest pobranie kości gąbczastej z biodra- wymiary 2 cm x 0,5cm.Pan doktor operujący zgadza się pobrać kość, ale pyta czy chce mi się aż tak cierpieć- ten argument przedstawia za najistotniejszy (bo można jeszcze- kość z trupa, zmniejszyć cały,wtedy nic nie boli- odrzucam te rozwiązania).Czy bardzo bolesne jest pobranie takiego fragmentu kości?Czy po przebudzeniu po operacji działa jeszcze jakiś czas znieczulenie?Jak z toaletą- chodzenie do toalety?

Prawdziwy laryngolog czyli chirurg głowy i szyi pobiera do przeszczepów nieraz kilka żeber, część mostka, część miednicy, kość piszczelową lub inne fragmenty dużych kości dla uzupełnienia poopercyjnych dużych ubytków twarzoczaszki w trakcie usuwania nowotworów złośliwych. Ten Pana doktor jest małym chirurgiem głowy i szyi. Dobrze te zabiegi robi Wrocław,Poznań,Warszawa.