Czy bardzo prawdopodobne jest, że mogę zajść w ciążę?

Witam. Mam wątpliwości co do zajścia w ciążę. Przyjmuję tabletki vibin. Kazdy tydzień zaczynam w poniedziałek. W pierwszym tygodniu pominęłam 3 tabletki, tj wtorek sroda czwartek i przyjęłam je dopiero w kolejnym dniu. W drugim tugodniu pominęłam 3 ostatnie tabletki, tj. Piatek, sobota, niedziela. W 3 tygodniu wzielam tylko w poniedzialek i wtorek, reszta pominieta. W czwartm tygodniu (poczatek tabletek placebo-poniedzialek), dostalam krwawienie z odstawienia. Czy jest prawdopodonienstwo, ze moge zajsc w ciaze, gdy stosunek bez zabezpieczenia odbyl sie w sobote? Czy jest mozliwe tak jak teraz, ze krwawienie wystapilo a nastepnego juz nie bedzie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w takim przypadku wszystko jest możliwe. Pominęła Pani bardzo dużo tabletek antykoncepcyjnych w jednym cyklu, co z pewnością może wpłynąć na skuteczność stosowanej antykoncepcji.

Zanim więc zacznie Pani przyjmować kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych proszę wykonać test ciążowy z moczu lub krwi, aby mieć pewność, że nie zaszła Pani w ciążę. Jeśli nie będzie Pani w ciąży, to proszę pomyśleć o innej formie antykoncepcji. Niestety doustna antykoncepcja hormonalna ma to do siebie, że powinna być przyjmowana regularnie. W przeciwnym razie jej stosowanie nie będzie miało sensu.

Ginekolog z pewnością ma do zaoferowania Pani również inne metody zapobiegania ciąży, takie jak plastry antykoncepcyjne czy wkładki domaciczne.

Odpowiedzi na pytania dotyczące pominięcia tabletek znajdzie Pani tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-nalezny-stosowac-tabletki-antykoncepcyjne-po-ominieciu-2-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.