Czy będę mieć zabieg gdy jestem chora?

Dzień dobry, mam ogromny problem. Jutro mam wyciecie pecherzyka ale niestety wczoraj się pochorowałam leżę w łóżku bardzo bolą mnie nogi ręce, jestem słaba katar i gardło. I nie mogę się dziś dodzwonić do szpitala, rozumiem że chora mam tam nie jeechac? Nie bardzo mam nawet siły... co zrobic i jakie będzie oczekiwanie na nowy termin?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej w pytaniu wynika, że miała Pani mieć zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego.

W tej sytuacji koniecznie musi Pani odroczyć zabieg. Z pewnością nie zostanie Pani przyjęta zgodnie z terminem i trzeba będzie odczekać pewien czas, aby organizm doszedł do pełni sił i dopiero wówczas możliwa będzie operacja. Najlepiej próbować dodzwonić się do oddziału szpitala, w którym miał odbyć się zabieg. Można próbować kontaktować się nie tylko przez gabinety lekarskie, ale też pielęgniarskie. W takiej sytuacji niezmiernie ważna jest komunikacja, ponieważ dzięki takiej wiedzy lekarze mogą przyjąć innego pacjenta na to miejsce, a Pani wyznaczyć nowy termin. Dlatego też zachęcamy do podjęcia możliwie jak najszybciej kontaktu ze szpitalem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/cholecystektomia-laparoskopowa

https://portal.abczdrowie.pl/zabieg-cholecystektomii

https://portal.abczdrowie.pl/narkoza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej