Czy powinnam zmienić termin operacji?

Dzień dobry, pisze z dość nietypowa sprawa. A mianowicie chodzi o zmiany terminu operacji woreczka żółciowego. Pierwszy termin miałam zaplanowany na 27.06 (wtedy nie miałam pojęcia o jakichkolwiek zaleceniach odnośnie operacji), zostałam przyjęta na oddział, wtedy oznajmiłam lekarzowi że mam zaczerwienione gardło. To z automatu dyskwalifikowalo mnie z operacji. Kolejny termin wyznaczono na 8.08, niestety ten termin również uległ zmianie że względu na okropny ból zęba, termin przesunięto na 25.09. Dzisiaj nie czuje się za dobrze, prawdopodobnie zaraził mnie mój syn, do operacji pozostał tydzień, wątpię że uda mi się w pełni wykurować, szczególnie że biore leki na przeziębienie. Do sedna... Wstyd mi już dzwonić do szpitala o kolejną zmianę terminu... Nie wiem co w takiej sytuacji zrobić.. ale nie chce pójść chora na operację, nie chce mieć jakichkolwiek powikłań...

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W obecnej sytuacji nie pozostaje Pani nic tylko zadzwonić do lekarzy i powiadomić o swoim stanie. Wydaje się, że jeśli nie wyleczy się Pani w ciągu najbliższych dni, to operacja będzie musiała być przesunięta. Musi mieć Pani świadomość, że tutaj chodzi tylko i wyłącznie o Pani bezpieczeństwo. Lekarze muszą wiedzieć możliwe najwięcej na Pani temat przed operacją, aby przebiegła ona sprawnie, a rekonwalescencja była jak najkrótsza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/znieczulenie-ogolne

https://portal.abczdrowie.pl/operacja-chirurgiczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.