Czy będę zabezpieczona przed ciążą?

Dzień dobry. Od soboty (16.10) nie zażyłam pigułek i dolatam dzisiaj okres (poniedziałek 18.10). Problem jest taki, że w ten piątek (22.10) jadę do chłopaka i chciałabym być zabezpieczona przeciw ciąży. Czy mogę zażyć pigułkę już w ten czwartek? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Kasia
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli przerwa ma charakter przerwy pomiędzy opakowaniami, to może ją Pani nieco skrócić i czuć się w pełni zabezpieczoną. Jeżeli natomiast przerwała Pani opakowanie w trakcie i teraz chce do tabletek wrócić, to należy założyć, że przez pierwszy tydzień zażywania nowego opakowania nie będzie Pani chroniona i należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie.

Pozdrawiam serdecznie!